RawRaw el. parduotuvė

Žalias maistas

Kas yra „žalias“ arba „gyvas“ maistas?

„Žalias“ arba „gyvas“ (angl. Raw) maistas – tai toks maistas, kuris gali būti termiškai apdorotas ne aukštesnėje nei 42 laipsnių (C) temperatūroje. Dažniausiai žalias maistas termiškai visai neapdorojamas. Tokiu būdu jame išlieka visos maistinės savybės bei enzimai.

Kodėl mes valgome tik žalią maistą?

Tai klausimas, kurį mums labai dažnai užduoda žmonės, sužinoję, kad mes valgome tik termiškai neapdorotus vaisius, daržoves, riešutus, sėklas bei kruopas.

1. Nepakartojamas skonis ir aromatas

Žalio maisto skonis ir aromatas yra be galo šviežias ir gyvas vien dėl to, kad viską sukūrė pati gamta. Norėdami suprasti ir pajusti tą skonį, prisiminkite, kaip mėgdavote valgyti ką tik nuskintą prisirpusią braškę iš močiutės arba mamos sodo.

2. Gyvas vanduo

Esame tai, ką valgome. Jei kiekvieno mūsų kūnas sudarytas iš maždaug 80 proc. vandens, ar neturėtų ir mūsų maistas būti panašios sudėties?

Kai Jūs gaminate valgį, iš jo išgaruoja mums reikalingas natūralus vanduo. O valgant žalią maistą, natūralų vandenį galima gauti iš vaisių. Pavyzdžiui, vasaros dieną suvalgykite pusę meliono ir jūs tikrai nejusite troškulio.

Viskas, ką valgote, skrandyje turėtų pavirsti skysčiu tam, kad būtų lengvai suvirškinta. Kaip manote, kas lengviau virsta skysčiu – agurkas ar kiaulienos kepsnys?

3. „Žali“ vitaminai ir mineralai

Vitaminai ir mineralai yra pagrindiniai aspektai, apie kuriuos kalbama, studijuojant mitybą. Tai ne sintetiniai vitaminai ir priedai; mes turime omenyje tikrus vitaminus ir mineralus: tarkim, vitaminą C citrinoje ir kalcį šviežiuose špinatuose.

Gerai subalansuota žalio maisto dieta turi užtektinai visavertei mitybai reikalingų mineralų bei vitaminų. Tuo tarpu, gaminant termiškai apdorotą maistą, apie 80 proc. naudingų maistinių medžiagų yra prarandama.

4. Enzimai (fermentai)

Enzimai – tai medžiagos, atsakingos už metabolizmo procesus, kurie vyksta mūsų organizme: pradedant virškinimu, baigiant ląstelių atsinaujinimu. Terminis maisto apdorojimas užmuša beveik 100 proc. enzimų, esančių valgyje. Valgant maistą, turtingą enzimų, jis virškinamas beveik savaime, todėl Jums lieka energijos rezervas, kurį galėtumėte panaudoti norimai veiklai.

5. Pavyzdžiai gamtoje

Šiuo metu žalias maistas yra labiausiai paplitęs mūsų planetoje, tad turime didžiausią produktų pasirinkimą. Pavyzdžiui, gorilos nesirenka, ką valgyti. Jas valdo supanti aplinka bei instinktai, taip jos pasirenka geriausią valgį savo kūnui. Jos tikrai negalvoja apie proteinų kiekį, o tiesiog gauna jų iš žalių lapų, kurių suvalgo daugybę. Jei pasižvalgysime aplink save, panagrinėsime savo aplinką – ne tą, modernių pastatų, madingų parduotuvių, prabangių restoranų – bet tikrą, prigimtinę, natūralią aplinką, pastebėsime, kad ji pilna laukinių valgomų augalų, žolelių ir vaisių bei daržovių.

Nė vienas gyvas organizmas, gyvenantis gamtoje, niekada nekepa sau valgio. Pats laikas susimąstyti, kad iš esmės nėra jokios naudos iš termiškai apdoroto maisto, o žmonės verda ir kepa maistą tik iš įpročio arba baimindamiesi parazitų bei mikrobų.

6. Gyvenimo kokybė

Mes pradėjome savo „žalią“ dietą 2008 metais. Nuo to laiko pasikeitė mūsų mąstymas, kūno svoris tapo natūralus – būtent toks, koks jis turėtų būti iš prigimties. Padidėjo mūsų fizinės jėgos, ištvermė, sumažėjo miego poreikis. Mes nesergame. Mums tereikia poros dienų, kad nevartodami jokių vaistų įveiktume gripą. Mes pamiršome, kas yra galvos skausmas, ir netgi žaizdos gyja greičiau. Gryna dieta veda prie natūralesnės gyvensenos.

Jei pradėsite valgyti žalią maistą, pastebėsite, kad daugiau laiko norite praleisti gamtoje, atrasite, kad saulė gali pakrauti Jus savo jėga, Jūs galėsite užuosti netgi patį švelniausią gėlių aromatą. Neįtikėtina, tačiau kūnas dabar įdega natūraliau, be jokių pastangų.

7. Mentalitetas bei dvasinis progresas

Žalias maistas – tai ne dieta, o gyvenimo būdas. Kai pasikeičia gyvenimo būdas, atsinaujina ir pats žmogus, o jo pasaulis tampa tarsi naujai atrasta vieta. Vis dažniau pajusite harmoniją su gamta, ir tai galima priimti kaip ženklą, kurį siunčia Visata, norėdama parodyti, kad Jūs teisingame kelyje. Netgi gyvūnai pradės su Jumis bendrauti kitaip, nes nebebijos jūsų. Pasikeis Jūsų požiūris į kasdieninius reikalus – jau nekalbant apie tokius dalykus kaip pasaulio sandara ar visuomenė. Vieną dieną Jūs lengvai galėsite apsivilkti geltonus arba oranžinius marškinius, nepaisant to, kad prieš tai visą gyvenimą negalėjote pakęsti šių spalvų. Jūsų bendravimas su šeima, kolegomis, draugais taip pat pasikeis. Suvoksite, kad tapote tolerantiškesnis, teisingesnis, supratingesnis bei labiau įsijaučiantis. Aplinkiniai taip pat pastebės šiuos pokyčius. Jūs tiesiog išsivalysite nuo rūko galvoje, kuris atsiranda dėl neteisingos mitybos. Nuovargis ir mieguistumas bus pakeisti stiprumu bei energija.

Galite pasirinkti – ar būti lengvu, vibruojančiu, šviežiu ir gyvu, ar likti sausu, niūriu, pilku i sunkiu. Niekas kitas taip neveikia mūsų gyvenimo bei supančio pasaulio taip, kaip mūsų mitybos įpročiai – tai, kuo kiekvienas iš mūsų užsiima bent 3 kartus per dieną. Jūsų kūnas – tai Jūsų šventykla. Kai Jūsų šventykla tampa švari, atsiranda vietos dieviškumui, įžvalgai, dorybei gyventi.

© 2014 RawRaw (UAB „Olviko“). Visos teisės saugomos.